52 mitalihymyä!

Tiistaina 6.9. suunnistettiin tämän vuoden seuranmestaruuksista Takapappilasta käsin Kärävuoren maastossa. Nuoria suunnistajia oli 11 sarjassa mukana hienosti 52. Kaikille jaettiin osallistuja- ja tsemppimitalit sekä perinteitä noudattaen herkulliset hillomunkit mehun kera. Varsinaiset mestaruusmitalit kilpasarjojen kolmelle parhaalle jaetaan seuran joulujuhlassa.

Tässä tulokset ja kuvia palkituista.

HDSaattajasarjan iloiset osallistujat

Elli Koskinen 18,26
Leila Mäkinen 47,16
Elsa Mäkinen 47,16
Aada Tapiola 15,54
Sebastian Leppälä 19,33
Aarni Juhola 21,08
Viljami Lehtinen 16,14
Otto Virtanen 16,22
Venla Mäkinen 31,12
Robert Lamberg 20,44
Henrik Lamberg 18,44
Irina Juhola 16,47
Niilo Halonen 16,58
Teemu Pirinen 13,51
Katri Koskela 13,33
Oiva Virtanen 12,46
Artturi Kempas 23,10

D8 ja H8 sarjojen rohkeat ja reippaat suunnistajat

D8
1. Silja Hakala 16,03
H8
1. Onni Virtanen 13,18
2. Matias Lekberg 14,28
3. Leevi Söyrilä 15,39

D10 ja H10 sarjojen palkintotuuletukset

D10
1. Emma Elovaara 10,34
2. Miina Lehtinen 13,20
3. Vilja Lehtonen 17,57
4. Alisa Emaldynova 20,10
5. Martta Lehtinen 21,25
6. Ilona Virtanen 24,54
7. Jasmiina Leppälä 59,15
H10
1. Juho Juva 12,27
2. Onni Falkstedt 13,36
3. Oskari Hakala 13,47
4. Julius Koskinen 15,48
5. Artur Emaldynov 20,15

12 -sarjojen tyttöjen riehakkaat ja poikien hillityt palkintoilmeet

D12
1. Juulia Juva 20,32
2. Jutta Ahonen 22,20
3. Laura Kemppainen 22,29
4. Helmi-Liisa Heinonen 28,15
5. Pihla Parttimaa 1.08,25
H12
1. Eetu Saastamoinen 20,53
2. Atte Kortejärvi 22,12
3. Teemu Lehtola 22,57
4. Niilo Rantala 27,08
5. Elias Seppä 38,35

D14 ja H14 sarjojen palkittujen myhäilyt

D14
1. Kaisa Kaartinen 20,14
2. Jenna Koskinen 23,50
3. Aino Virtanen 37,37
H14
1. Antti Reiman 19,25
2. Sauli Siltanen 20,10
3. Jani Ahonen 23,44
4. Juho Ylimaa 38,26

”Pääsarjalaisten” tervehdykset yleisölle

D16
1. Renja Roos 27,44
2. Maria Kemppainen 37,14
H16
1. Nuutti Pirhonen 28,00

Anu Reiman - 13.9.2016, 9:58

Nuorten uutisarkistoon