Maanantairastit 2016 -> Tulokset
Järjestäjät:

Alkuun | Maanantairastikalenteri | Sijaintikartta | Ohjeet | Tulokset | Yhteenveto | Ylläpito | Arkisto |

25.04.2016, Hongisto, Salon Vilpas

Tulokset:

A - 6.20 km

(23 osallistujaa)

Sij.NimiYhteisöAika Ero kärkeen km-vauhti
1. Salmenoja Samuli MS Parma 53.00+ 0.00 8.32,9
2. Kuusisto Juha 57.36+ 4.36 9.17,4
3. Hämäläinen Olli PertPe 58.30+ 5.30 9.26,1
4. Fredriksson Jan-Erik SalVie 59.16+ 6.16 9.33,5
5. Mäntylä Jussi 59.57+ 6.57 9.40,1
6. Kinnunen Sami 1.00.41+ 7.41 9.47,2
7. Juva Mika MuVi 1.02.15+ 9.15 10.02,4
8. Nurmi Uolevi SalVil 1.04.47+ 11.47 10.26,9
9. Kirmula Hanna 1.07.33+ 14.33 10.53,7
10. Särmäntö Päivi R-P 1.08.20+ 15.20 11.01,2
11. Härkönen Marjo SalVil 1.09.45+ 16.45 11.15,0
12. Jaatinen Satu MuVi 1.11.58+ 18.58 11.36,4
13. Saukkio Peetu MY 1.12.11+ 19.11 11.38,5
14. Pukki Ari UskUrh 1.13.45+ 20.45 11.53,7
15. Nurmio Mats 1.17.39+ 24.39 12.31,4
16. Aavasalo Rauno SalVie 1.18.01+ 25.01 12.35,0
17. Vigelius Kari SalVie 1.19.08+ 26.08 12.45,8
18. Kyyrö Kalle 1.20.11+ 27.11 12.55,9
19. Kåla Patrick 1.22.34+ 29.34 13.19,0
20. Pohjola Jukka 1.25.12+ 32.12 13.44,5
21. Nuora Esa 1.26.02+ 33.02 13.52,5
22. Villlberg Anne 1.44.25+ 51.25 16.50,4
23. Helmiö Turjo 1.50.40+ 57.40 17.50,9

B - 4.70 km

(46 osallistujaa)

Sij.NimiYhteisöAika Ero kärkeen km-vauhti
1. Peltola Ari AngA 44.16+ 0.00 9.25,1
2. Ölander Ralf KSF 46.11+ 1.55 9.49,5
3. Grönholm Timo SalVie 46.51+ 2.35 9.58,0
4. Alarakkola Ari PertPe 47.01+ 2.45 10.00,2
5. Vuorinen Lassi 47.16+ 3.00 10.03,4
6. Laaksonen Arttu 47.35+ 3.19 10.07,4
7. Anttonen Mari 47.55+ 3.39 10.11,7
8. Laaksonen Petri AngA 48.36+ 4.20 10.20,4
9. Saastamoinen Pasi 48.43+ 4.27 10.21,9
10. Luoma Ari-Pekka Roamers 50.57+ 6.41 10.50,4
11. Vuorinen Tomi 51.42+ 7.26 11.00,0
12. Hämäläinen Antti 51.59+ 7.43 11.03,6
13. Järvelä Simo Terveyst 52.35+ 8.19 11.11,2
14. Salmenoja Sanna MS Parma 52.57+ 8.41 11.15,9
15. Siikarla Siiri AngA 53.43+ 9.27 11.25,7
16. Elovaara Jarno 55.46+ 11.30 11.51,9
17. Sorvari Ari Elpanter 56.16+ 12.00 11.58,2
18. Holster Paavo 56.25+ 12.09 12.00,2
19. Poutanen Tapio SomEsa 56.36+ 12.20 12.02,5
20. Lindeman Jorma RP 57.11+ 12.55 12.10,0
21. Särmäntö Liisa 57.55+ 13.39 12.19,3
22. Roos Renja AngA 58.24+ 14.08 12.25,5
23. Saari Osmo RP 1.00.22+ 16.06 12.50,6
24. Parttimaa Tuomas 1.04.31+ 20.15 13.43,6
25. Kallio Mira 1.04.49+ 20.33 13.47,4
26. Hofmann Kari AngA 1.05.26+ 21.10 13.55,3
27. Broman Timo SuSi 1.06.47+ 22.31 14.12,5
28. Riikonen Rauno PertPe 1.06.59+ 22.43 14.15,1
29. Laakso Raimo HaHa 1.07.53+ 23.37 14.26,5
30. Nurmio Edvin 1.08.29+ 24.13 14.34,2
31. Majuri Raimo 1.08.32+ 24.16 14.34,8
32. Nikkanen Aulis 1.08.38+ 24.22 14.36,1
33. Talikka Aarne UskUrhot 1.08.41+ 24.25 14.36,8
34. Laaksonen Harri 1.11.42+ 27.26 15.15,3
35. Ojamaa Marja-Liisa SalVie 1.11.53+ 27.37 15.17,6
36. Rouhiainen Saila AngA 1.12.00+ 27.44 15.19,1
37. Peltonen Markku 1.15.03+ 30.47 15.58,0
38. Kivioja Jaakko 1.15.06+ 30.50 15.58,7
39. Lietzen Niina 1.15.18+ 31.02 16.01,2
40. Heimonen Arja SalVie 1.21.45+ 37.29 17.23,6
41. Kaski Pirjo SalVie 1.22.01+ 37.45 17.27,0
42. Saarinen Pirjo SalVie 1.26.12+ 41.56 18.20,4
43. Lähdekorpi Mikko Roamers 1.31.37+ 47.21 19.29,5
44. Lähdekorpi Mikko Roamers 1.31.37+ 47.21 19.29,5
45. Nuora Päivi 1.41.56+ 57.40 21.41,2
Mäkinen Jaakko AngA Ei aikaa

C - 3.60 km

(45 osallistujaa)

Sij.NimiYhteisöAika Ero kärkeen km-vauhti
1. Falkstedt Jori 41.21+ 0.00 11.29,1
2. Laiho Marko 49.29+ 8.08 13.44,7
3. Villberg Hannu SalVie 50.07+ 8.46 13.55,2
4. Laakso Tapani PertPe 51.07+ 9.46 14.11,9
5. Seitz Rami 51.54+ 10.33 14.25,0
6. Lahtinen Marja 52.30+ 11.09 14.35,0
7. Kurppa Pauli 52.41+ 11.20 14.38,0
8. Laiho Aleksi 53.26+ 12.05 14.50,5
9. Rantala Timo AngA 53.54+ 12.33 14.58,3
10. Suominen Osmo 54.32+ 13.11 15.08,8
11. Eskola Osmo 54.42+ 13.21 15.11,6
12. Haavisto Pentti 54.54+ 13.33 15.15,0
13. Tammi Timo SalVil 55.19+ 13.58 15.21,9
14. Saari Harri R-P 58.26+ 17.05 16.13,8
15. Kyynäräinen Niina 58.31+ 17.10 16.15,2
16. Vigelius Seija SalVie 59.32+ 18.11 16.32,2
17. Vigelius Seppo 59.39+ 18.18 16.34,1
18. Roos Kati AngA 59.57+ 18.36 16.39,1
19. Sinnelä Mauri SuSi 1.00.43+ 19.22 16.51,9
20. Kivijärvi Lea 1.00.48+ 19.27 16.53,3
21. Kivijärvi Simo 1.00.52+ 19.31 16.54,4
22. Saarinen Jouni SalVie 1.02.39+ 21.18 17.24,1
23. Hellberg Jukka Alhainen 1.02.54+ 21.33 17.28,3
24. Kallio-Könnö Tapani 1.03.24+ 22.03 17.36,6
25. Saarinen Lasse 1.03.47+ 22.26 17.43,0
26. Laine Pasi 1.03.54+ 22.33 17.45,0
27. Hintukainen Terttu 1.04.33+ 23.12 17.55,8
28. Riikonen Margit PertPe 1.05.23+ 24.02 18.09,7
29. Lehtoruusu Antero TetraPak 1.05.33+ 24.12 18.12,5
30. Rantasaari Seija 1.05.34+ 24.13 18.12,7
31. Laine Kirsti 1.05.50+ 24.29 18.17,2
32. Eskola Marjaana 1.07.16+ 25.55 18.41,1
33. Saari Arja RP 1.07.28+ 26.07 18.44,4
34. Hofmann Raili 1.08.07+ 26.46 18.55,2
35. Riski Esa 1.08.26+ 27.05 19.00,5
36. Vuorinen Erja 1.08.37+ 27.16 19.03,6
37. Nuotio Olli 1.12.07+ 30.46 20.01,9
38. Honkanen Timo 1.12.49+ 31.28 20.13,6
39. Laakso Pekka 1.13.07+ 31.46 20.18,6
40. Juva Juho 1.15.37+ 34.16 21.00,2
41. Juva Matti MuVi 1.15.44+ 34.23 21.02,2
42. Kokko Timo KisKi 1.19.13+ 37.52 22.00,2
43. Määttä Kari 1.45.10+ 63.49 29.12,7
44. Pellikka Marianne 1.48.05+ 66.44 30.01,3
45. Haavisto Petri 2.04.06+ 82.45 34.28,3

D - 2.20 km

(37 osallistujaa)

Sij.NimiYhteisöAika Ero kärkeen km-vauhti
1. Raute Minna 29.08+ 0.00 13.14,5
2. Järvinen Susanna 36.27+ 7.19 16.34,0
3. Hellberg Jarno 38.16+ 9.08 17.23,6
4. Kivelä Antero PertPe 38.52+ 9.44 17.40,0
5. Vienonen Tommi KaKaRa 40.06+ 10.58 18.13,6
6. Lampainen Ismo 40.36+ 11.28 18.27,2
7. Pihlström Aila 40.45+ 11.37 18.31,3
8. Lindholm Jussi 40.48+ 11.40 18.32,7
9. Mäkinen Eija UskUrhot 43.45+ 14.37 19.53,1
10. Mäkinen Airi UskUrhot 43.48+ 14.40 19.54,5
11. Mäntylä Ossi 44.59+ 15.51 20.26,8
12. Marjanen Torsti Vilpas 46.04+ 16.56 20.56,3
13. Lähde Alpo 46.18+ 17.10 21.02,7
14. Lahtivuori Teija 47.02+ 17.54 21.22,7
15. Rannikko Jari 47.02+ 17.54 21.22,7
16. Hellberg Liisa 47.04+ 17.56 21.23,6
17. Rannikko Nessa 47.07+ 17.59 21.25,0
18. Kalevo-Rannikko Sanna 47.39+ 18.31 21.39,5
19. Liski Eero LHR 47.57+ 18.49 21.47,7
20. Rantala Niilo AngA 49.53+ 20.45 22.40,4
21. Siikarla Tapio 49.59+ 20.51 22.43,1
22. Lähde Milja SuSi 51.39+ 22.31 23.28,6
23. Kaarlamo Jouko 53.30+ 24.22 24.19,0
24. Juva Juulia MuVi 54.23+ 25.15 24.43,1
25. Juva Tanja MuVi 54.25+ 25.17 24.44,0
26. Penttilä Pekka SomEsa 54.44+ 25.36 24.52,7
27. Leinonen Juho 56.01+ 26.53 25.27,7
28. Leinonen Ella 56.37+ 27.29 25.44,0
29. Leinonen Eeva 56.42+ 27.34 25.46,3
30. Väkiparta Brita SAS 57.26+ 28.18 26.06,3
31. Peltonen Saima 1.02.19+ 33.11 28.19,5
32. Seppä Elias AngA 1.05.05+ 35.57 29.35,0
33. Mäkinen Reijo 1.05.29+ 36.21 29.45,9
34. Paananen Enni 1.07.53+ 38.45 30.51,3
35. Rouvali Aila 1.34.15+ 65.07 42.50,4
36. Kauhanen Liisa 1.34.24+ 65.16 42.54,5
Falkstedt Onni Ei aikaa

Maanantairastit 2016 © risto.kivinen@resultfellows.com